Hakkımızda

ANKATEKS

“KALİTENİN ESTETİK DOKUNUŞU”

HAKKIMIZDA

Ankateks 2016 yılında Şanlıurfada kurulmuştur. Geçmiş deneyimini atik ve etkin stratejileri ile birleştirerek ürün gamını ve üretim kapasitesini hızlı bir şekilde arttırmış ve 2017 yılında mevcut tesisine taşınarak ülkemizin birçok farklı bölgesinde ve dış piyasadaki müşterilerine ürün ve hizmetlerini sunmaya başlamıştır.

ANKATEKS  vizyon ve misyonunu destekleyen kalite politikası; “Yapabiliriz, çünkü yapacağımızı biliyoruz” sözünden aldığımız güç ile; Müşteri talep ve beklentilerini ön planda tutarak kalite, fiyat, teslim süresi ve sosyal uygunluk isteklerini tam olarak algılayıp eksiksiz karşılayacağımızı, Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayacağımızı, verimliliği esas alarak ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler koyarak, sürekli iyileşme sağlayan bir Kalite Yönetim sistemi yöneteceğimizi, çalışanların eğitim ve gelişimine önem verip, her açıdan tatmin ederek ANKATEKS çalışmanın gururunu yaşatacağımızı, Çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevzuatlara uyacağımıza, Tedarikçilerimizle işbirliği yaparak kazanalım anlayışı ile karşılıklı değer yaratacağımızı taahhüt ediyoruz.

NEDEN BİZ

Türkiye tekstil ve hazır giyim sektörü halen en fazla dış ticaret fazlası veren sektördür. Buna ek olarak oluşturduğu istihdam ile işsizliğin azalmasına ve toplumun refahına çok ciddi düzeyde katkıları mevcuttur. Günümüzde büyük firmalar üretim kapasitelerini düşürürken, ANKATEKS girişken bir politika ile üretim birimlerini artırarak bölge ve ülke ekonomisine katkılarını artırmaya devam etmektedir. Dünya Trendleri de son yıllarda eskiye göre çok daha hızlı değişmektedir. Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda tekstil dünyasında bugünkü önemli üretici konumunu koruması beklenmektedir. Ancak, Türk tekstil üreticileri daha fazla katma değerli üretim yapmak zorundadır.

Yüksek istihdam ve tedarik zinciriyle, müşterileri tarafından öncelikli olarak tercih edilen, ekibiyle büyüyen, teknolojiyi üretimin her aşamasında kullanabildiği bir sisteme sahip öncü bir şirket olmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için oluşturduğumuz Kalite Yönetim Sistemimizi, çalışanlarımızın katılımlarıyla verimli olarak uygulamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmektir.

Ekonomik kalkınmaya, sosyal ve çevresel sürdürülebilir bir politika ile destek veren, tedarikçilerine saygılı, dünya markalarına kendi tasarımları ile hizmet veren, üründe kalitenin işletmede kalite sistemlerinin olması gerekliliğine inanan ve bölgesinde en büyük istihdamı yaratan, lider bir örme hazır giyim firması olmaktır.

  1. Müşteri Memnuniyeti
  2. Ekip Ruhu
  3. Güvenilirlik, dürüstlük, doğruluk
  4. İnsana Saygı
  5. Yaratıcılık
  6. İnsiyatif/ Karar alabilme
  7. Ekonomi
  8. Açık görüşlülük
  9. Gelişime açık olma

Şirketimizin çalışanları ve alt tedarikçilerimiz, kurumsal sosyal sorumluluk ve etik değerler çerçevesinde hareket ederler. Kurumsal sosyal sorumluluk departmanımız, iş birliğinde olduğumuz markalar ve uluslararası örgütlerle; çalışanların temel hakları, etik değerler, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, uluslararası standartlar gibi bir çok konuda projeler yürütmektedir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

KALİTENİN ESTETİK DOKUNUŞU

İşletmelerin faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için pek çok iç ve dış faktörle başa çıkmaları gerekmektedir. Pazardaki şiddetli rekabet, teslimatları kısa sürede yaparken, kaliteyi ve maliyetleri de sıkı kontrol altında tutmayı gerektirmektedir. Müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedef edinmiş olan ANKATEKS kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden ve hedeflerinde ilk sırada tutarak dünya markalarına hizmet vermektedir.

ANKATEKS kalite yönetim sistemi; yerinde kalite odağıyla tüm üretim süreçlerinde ilk sefer de müşteri beklentilerine uygun doğru üretim yapmayı, her nokta da aynı kaliteyi sağlamak için standartlaştırmayı, sürekli iyileştirmek ve süreçler arası akışı değerlendirebilmek için veri analizlerinin yapılmasını ve tedarikçilerini de geliştirmeye yönelik olarak kurulmuştur.

“Kalitenin Estetik Dokunuşu”

Ankateks, hazır giyim sektöründe dünya markaları ile çalışmakta ve tüm faaliyet alanlarında çalışanların gelişimine destek vermekte, yenilikçi ve katılımcı bir çalışma ortamı yaratmayı hedeflemektedir. Personel alımlarında firmanın yönetim politikasına ve kurum kültürüne uygun, iş ve işyeri verimliliğinin dinamik tutulmasını sağlayacak personelin seçilmesi amaçlanır.